Klima Neden Soğutmaz ?

Son Güncelleme: 2021-06-20 14:31:27 Vinç Kiralama

     Klima Neden Soğutmaz ?

     Soğutma ve İklimlendirme sistemlerinde  soğutucu akışkanlar (Gazlar) ısı transferinde taşıyıcı madde olduklarından son derece önemlidirler.

 Klimanızın verimli çalışmamasındaki etkenler şunlardır;

* Cihazın iç ve dış ünitesinde bulunan serpantin (evaporatör)'ün bakımsızlık sebebinden üzerinin toz, saç, tüy vb. maddeler ile kapanıp tıkanması ve hava geçirgenlik özelliğini kaybetmesi.
* Cihazın iç ünite veya dış ünite fanının çalışmaması.
* Cihazın kompresörünün çalışmaması.
* Cihazın dış ünitesinde bulunan 4 yollu vananın görevini tam olarak yapamaması.
* Cihaz kartının kompresör rölesine yol vermemesi.
* Cihazın içerisinde bulunan soğutucu akışkanın (gazın) gereğinden fazla miktarda bulunması. Bu durumda cihazı soğutma modunda çalıştırdığınızda dış üniteden çıkan kalın borunun buz tuttuğunu göreceksiniz.
* Cihazın içerisinde bulunan soğutucu akışkanın (gazın) yeteri miktarda bulunmaması. Bu durumda cihazı soğutma modunda çalıştırdığınızda dış üniteden çıkan ince borunun buz tuttuğunu göreceksiniz.


      Yukarıda verilen örnekler bunlardan bazılarıdır. Klimanızda böyle bir durumla karşılaştığınız zaman bir servisten yardım almanız gerekmektedir. Düzenli olarak bakımları yapılan klimaların kullanım ömürleri uzun olur ve bakımsızlıktan kaynaklanabilecek arızaların önüne geçilmiş olur. Eğer sizde uzun süredir klima bakımınızı yaptırmadıysanız hemen bizi arayarak profesyonel hizmetlerimizden en uygun fiyat garantisiyle faydalanabilirsiniz.